Rămâi conectat

Știri din zonă

Tânăr de 26 de ani rănit grav pe DN 67C, după ce ar fi pierdut controlul asupra motocicletei și s-a izbit de o stâncă

sebesinfo.ro

Publicat

în

Ieri, 3 iulie 2019, în jurul orei 09.26, pe DN 67C, la kilometrul 127, în mediul rural, un tânăr, de 26 de ani, în timp ce conducea o motocicletă în direcția Șugag–Sebeș, într-o curbă la stânga, nu a adaptat viteza la condițiile de carosabil umed și a pierdut controlul asupra motocicletei întrând într-o stâncă.

În urma accidentului, motociclistul a suferit leziuni corporale grave și a fost transportat la spital.

Motociclistul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Publicitate
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Știri din zonă

Accident rutier pe DN 7, la Vințu de Jos. Un autoturism a părăsit partea carosabilă

sebesinfo.ro

Publicat

în

Un accident rutier s-a petrecut, vineri dimineața, pe DN 7, în zona localității Vințu de Jos. Un autoturism a ieșit în afara părții carosabile. 

„Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru asigurarea măsurilor specifice și prim ajutor medical la un accident rutier produs pe DN 7, zona localității Vintu de Jos. Din informațiile primite de la apelant ar fi vorba despre un 1 autoturism care a părăsit partea carosabilă, fără persoane încarcerate. Forțe alocate: 1 x ASAS si 1 x EPA”, a transmis ISUN Alba.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Politică

Știrea ta

Societate

Sport

Economie

Din Județ

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes